O mnie

Moje zdjęcie
"Bo chodzi o to, aby łapki giętkie zrobiły wszystko, co pomyśli głowa..." ...lubię wszystko, co powstaje ręcznie, dlatego chetnie podpatruję koleżanki rękodzielniczki:-) Bawię się różnymi technikami, używam materiałów starych i nowych. (PS: z wykształcenia jestem poligrafem, z doświadczenia menedżerem jakości, całe życie w przemyśle blisko produkcji, bo lubię wiedzieć, jak coś powstaje :-). Wszystkie prace są mojego autorstwa.

piątek, 30 marca 2012

Oko na widelcu - nagroda Darwina

..no nie dosłownie, ale prawie.
Miałam najgłupszy wypadek w swoim życiu. Schylając się po coś, nadziałam się okiem na sojący w wiaderku rulon papieru. Średnica rulonu tak dokładnie jak średnica oka. Dobrze, że oko nie zostało w rulonie tylko na swoim miejscu, w oczodole.
Od 2 dni łzawi niemiłosiernie, spuchło.
Nie mogę nic robić, nic czytać, ledwie piszę :(
Zaklejenie oka nic nie daje, bo gałki obie obracają się tak samo, jak zdrowa patrzy w lewo czy w prawo, to lewa za nią się obraca i boli! aaauuuu
Wybaczcie moją niską aktywność w necie, najlepiej mi się leży z zamkniętymi oczami.
Pozdrawiam
Jednooka

------
2.04.2012
Dziękuję ślicznie za słowa wsparcia.  Dziś można powiedzieć, że obejdzie się bez okulisty. Widzę, i to ostro. Nie boli, nie łzawi - hurra!
Śmiało też mogę powiedzieć, że ten wypadek może kandydować do nagrody Darwina (jednostki słabo przystosowane eliminują się same;)

poniedziałek, 19 marca 2012

Mata do filcowania na sucho

Zmienili interfejs Bloggera i chyba z tego powodu zdjęcia wchodzą mi tylko pod przeglądarką Internet Explorer. Dotychczas używałam jako przeglądarki Opery.
Jak jest dobrze, to zawsze ktoś musi coś "ulepszyć". I trzeba się uczyć od nowa nawigacji.

A teraz pozytywnie:
Zrobiłam matę do filcowania za 9zł! 3 szczotki po 3 zł/ szt nakleiłam butaprenem na kawałek plexi. Wyszła powierzchnia robocza 11 x 14 cm.


Wysokość włosia wynosi 2,5 cm i jest to na styk w stosunku do długości igły do filcowania. Poszukaj w sklepach takich szczotek, tylko zwróć uwagę na wysokość włosia. Polecam!
Czasami podczas filcowania uderzam ostrzem o drewno, ale jeszcze igły nie złamałam. Ufilcowałam pierwszego "wąsatego";) kwiatka w szarościach:


Korzystałam z metalowych foremek do ciasteczek.
To tyle z nowości. Pozdrawiam podglądaczy:)

niedziela, 11 marca 2012

Rękawice kuchenne CRAZY

Powstały na zamówienie z potrzeby przyspieszenia przyjścia wiosny.
Zainspirowała mnie spódnica koleżanki. Spódnica miała wykończony brzeg taką zwariowaną plątaniną sznurków. Sznureczki były przyszyte delikatnymi nićmi. Ja postanowiłam je ufilcować na mokro, a potem wefilcować w materiał na sucho.
Oto one: Rękawice kuchenne CRAZY na Artillo
poniedziałek, 5 marca 2012

Rękawice kuchenne PRAWA i LEWA

Cóż w tym dziwnego? Ano zobacz:
Pierwszy raz zastosowałam technikę haftu na kanwie, którą się potem wyciąga spod haftu. Tak to wyglądało na początku i na końcu:Więcej na  Artillo: PRWA-LEWA rękawice kuchenne

Projekt i pomysł własny.