O mnie

Moje zdjęcie
"Bo chodzi o to, aby łapki giętkie zrobiły wszystko, co pomyśli głowa..." ...lubię wszystko, co powstaje ręcznie, dlatego chetnie podpatruję koleżanki rękodzielniczki:-) Bawię się różnymi technikami, używam materiałów starych i nowych. (PS: z wykształcenia jestem poligrafem, z doświadczenia menedżerem jakości, całe życie w przemyśle blisko produkcji, bo lubię wiedzieć, jak coś powstaje :-). Wszystkie prace są mojego autorstwa.

wtorek, 25 września 2012

Pierwsze kroki z decoupage i Mod Podge

Jak każdy normalny człowiek najpierw chwyciłam pierwszy lepszy klej, wycięłam pierwsze napotkane w sklepie serwetki, odkopałam w piwnicy lakier do drewna, farbę półmatową, jakiś płaski pędzel i papier ścierny i zaczęłam decoupage.

Efekt ostateczny jest taki:Kolejność pracy była absolutnie chaotyczna i nie będę jej opisywać.

Każdemu, kto zaczyna zabawę z decoupage, polecam zapoznanie się w pierwszej kolejności z instrukcją, ot np. tą:
centrum edukacyjne firmy PLAID.
Dlaczego ta firma? Ano dlatego, że na prawie każdym instruktażowym filmiku na You Tubie pojawiał się klej o nazwie Mod Podge, który produkuje właśnie PLAID.

Ja się z nią zapoznałam, kleje zakupiłam, pudełko na przyprawy dokończyłam tym klejem:Następne prace w toku.
A kleje dostępne w moim sklepiku: Mod Podge podkład, klej i lakier w jednym - połysk i mat
Do dzieła!

3 komentarze:

  1. Chylę czoła przed Artystką Dekupażystką!!! Tym bardziej, że nigdy nie próbowałam tej techniki. Czym nas jeszcze zaskoczysz, Reniferku??

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekałam, czekałam bardzo cierpliwie i się w końcu doczekałam. Super Ci wyszła ta skrzyneczka. Co do kleju to może i dobry, ale trochę drogi.Choć może to i dobre, bo moze też być podkładem, a jeżeli jeszcze wydajne.
    Ja używam wikolu jest tani i przede wszystkim ja go mam zawsze w domu, bo kleję nim różne rzeczy. Podkład kupiłam taki zwykły do metalu w sklepie budowlanym. Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne prace.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu jesteś :-)